Iva Kirac
Iva Kirac je specijalistica kirurške onkologije i abdominalne kirurgije koja radi u Klinici za tumore KBC Sestre Milosrdnice. Kao kirurg, Iva je stjecala iskustvo kroz obrazovanje u Pragu, Padovi, Parizu, New Yorku, Bostonu i Tokiju, a glavni interes bili su gastrointestinalni zloćudni tumori, kako u kliničkom tako i u istraživačkom radu.
U suradnji sa Sveučilištem u Edinburghu, obranila je doktorski rad iz genetike tumora debelog crijeva na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Slijedeći trend primijenjene genetike, bila je dio tima koji je osnovao Genetsko onkološko savjetovalište u Hrvatskoj- u Klinici za tumore. Dio jedinice posvećen je istraživanju heterogenosti tumora, selektivnom terapijskom odgovoru i biomarkerima krvi u raku debelog crijeva i dojke. Kroz ove aktivnosti postaje članica COST akcije i konzorcija COGENT suradnica u studiji SOCCS; trenutno je autorica 36 indeksiranih publikacija (Nature Genetics, PloSone, Surgical Endoscopy), koautorica u poglavlju knjige i kourednica udžbenika o kirurgiji.
Dio vremena volontira u Centru za umjetnost i medicinu, jedinstvenoj bolničkoj jedinici kojoj je cilj humanizirati bolničko okruženje kroz intervencije u okruženju i podržati skrb kroz umjetničke terapije.
Ljiljana Mayer
Ljiljana Mayer je završila studij medicinske biokemije na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1994. godine. Ona je specijalist medicinske biokemije zaposlena na radnom mjestu voditeljice Odjela za medicinsku biokemiju u onkologiji Klinike za tumore KBC Sestre milosrdnice. Prije toga je utemeljila dva medicinsko-biokemijska laboratorija, te radila kao asistent na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Dobitnica je godišnje nagrade za najbolji znanstveni rad Hrvatskog društva medicinskih biokemičara i godišnje nagrade za Biomedicinu koju dodjeljuje AMAC-UK (Almae Matris Alumini Croaticae; United Kingdom Association of alumini and friends of croatian universities).
2021 je izabrana naslovno znanstveno-nastavno zvanje docent na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
Od 2017. do 2022. obnašala je funkciju predsjednice Hrvatske komore medicinskih biokemičara.
Autorica je 25 znanstvenih i stručnih radova, 3 poglavlja u knjizi i 26 kongresnih priopćenja. Sudjelovala je je u neposrednoj organizaciji 4 znanstveno-stručna skupa.
Područja interesa su joj aktivna primjena postojećih i uvođenje novih biokemijskih parametara s ciljem poboljšanja dijagnostike i praćenja onkoloških bolesnika (intraoperativni PTH, cirkulirajući HER2, FIT, Zagreb score, tekuća biopsija).
Siniša Varga
Dr. Varga je međunarodni konzultant za Svjetsku banku, Svjetsku zdravstvenu organizaciju i Europsku komisiju, kao i za klijente iz javnog i privatnog sektora te predavač u upravljanju zdravstvenom zaštitom na nekoliko sveučilišta i fakulteta.
U prošlosti je obnašao sljedeće dužnosti: saborski zastupnik 2016.-2020. (član Odbora za zdravstvenu i socijalnu politiku, Odbora za europske poslove i Odbora za ravnopravnost spolova). Ministar zdravstva 2014.-2016., Direktor HZZO-a 2012.-2014., Projekt Svjetske banke Srbija 2019.-2021. Predsjednik Upravnog vijeća Psihijatrijske nastavne bolnice Vrapće 2010.-2012., Projekt Svjetske banke u Bosni i Hercegovini 2006.-2008., član Pregovaračkog povjerenstva za članstvo u EU 2005.-2006., pomoćnik ministra zdravstva 2002.-2004. (U to vrijeme i predsjednik Ministarskog odbora za zdravstvenu informatiku), pomoćnik ravnatelja Kliničke bolnice Dubrava 2000.-2002., Projekt Svjetske banke Hrvatska 1999.-2002. te voditelj Jedinice za maksilofacijalnu rehabilitaciju KB Dubrava 1992.-2020.
Diplomirao je na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1990., 1997. godine završio specijalizaciju iz stomatološke protetike, licencirani je menadžer i auditor kvalitete (ISO 9001, 14000, 22000, MDD itd.), Završio je magistarski poslijediplomski studij na Sveučilištu u Zagrebu za upravljanje zdravstvenim resursima, kao i diplomaciju te doktorski studij na Medicinskom fakultetu u Zagrebu.
Jakša Filipović-Čugura
Jakša Filipović-Čugura je specijalist abdominalne kirurgije koji se bavi pretežno kirurgijom želuca i endokrinološkom kirurgijom u KBC Sestre milosrdnice. Docent je na Medicinskom fakultetu u Splitu.
Kao potpredsjednik Hrvatskog društva za endoskopsku kirurgiju, član Europskog udruženja za endoskopsku kirurgiju, International Gastric Cancer Association-Cancer Institute Ariake i Endokrinološkog društva sudjeluje u nizu međunardonih programa. Sustavno sudjeluje u edukaciji specijalizanata i studenata za što je dobio i priznanje Medicinskog fakulteta u Zagrebu.
Od 2022 je član IGET i od 2023 se aktivno uključuje u programe i aktivnosti vezane uz karcinom želuca.